Trénink

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti

„Chcete-li vybudovat velký podnik, vybudujte nejdříve sebe.“
Tomáš Baťa
„Každý, kdo se přestane učit, je starý, ať je mu 20 nebo 80. Každý, kdo se stále učí, zůstává mladý. Je nejlepší v životě zůstat mladý.“
Henry Ford
Profesionální personál je klíčem k úspěchu. Proto firmy investují nemalé prostředky do přípravy svých zaměstnanců. Vědí, že se jim to mnohonásobně vrátí. Takoví zaměstnanci jsou schopni pro firmu získat více zakázek, minimalizují chyby, jsou zdravě sebevědomí, znají své „místo“ ve firmě, dobře komunikují a v neposlední řadě dobře vybraná a kvalitní školení zajištěná zaměstnavatelem posilují loajalitu zaměstnanců.
Často kladené dotazy
Často kladené otázky
Co všechno lze trénovat? Spektrum je velmi pestré. Od základních prezentačních dovedností, přes time management až po manažerské akademie, základy leadershipu a vyjednávání. Právě na tyto dovednosti se obvykle zaměřuji. Trénink lze při dobrém zadání a přípravě přizpůsobit i konkrétnímu zaměření společnosti.

Je nějak omezen počet lidí ve skupině tak, aby byl trénink efektivní? Čím méně lidí ve skupině, tím je to obvykle efektivnější. Mezní hranice bývá někde okolo 10 účastníků. Trénink pak není pouze o teorii, ale jeho součástí je i velmi intenzivní praktická příprava. Chápu i požadavky firem, které chtějí v krátkém čase připravit velký počet lidí. Tréninky těmto společnostem lze připravit vzhledem k počtu lidí „na míru“ i tak, aby byly pro ně cenově zajímavé.
Na druhou stranu lze připravit i tzv. Otevřené/Open tréninky, kdy se dopředu pouze oznámí termíny a témata tréninků a kdokoli se na ně může kdykoli přihlásit.

Jak takový trénink probíhá? Tréninky se skládají z modulů, které v sobě spojují didaktiku a nástroje s praktickými cvičeními. Součástí přípravy je i „hraní rolí“. Samozřejmě, že celkový výsledek je ovlivněn i nasazením, které účastníci tréninku přípravě a samotné účasti věnují. Vícedenní trénink je sekvenční, tj. mezi jednotlivými dny je asi měsíc pauza, aby měli účastníci možnost si nově nabyté vědomosti a přístupy odzkoušet v praxi. Své zkušenosti si pak v rámci tréninku prezentují, sdílejí úspěchy i případné nezdary. I to je velká přidaná hodnota.

V čem se lišíte od klasické konkurence, nabízející běžná školení? Jde především o metodu od „know-how“ k „show-how“. Tedy od „vím a znám“ k praktické ukázce dovednosti nebo přístupu. Volím takové techniky, které jsou srozumitelné, praktické, rozumné a užitečné. A především je lze okamžitě převést do každodenní praxe s jednoznačným přínosem. A ten se dá poměrně dobře změřit.
Říkají o mně
Tomáš Max Adam školí v naší firmě už třetí běh manažerské akademie (už to samo o sobě je nejlepším doporučením) a v této chvíli pro nás připravuje další, návazný seminář. Kurzy jsou velmi dobře připravené a promyšlené, velmi interaktivní. Z jeho kurzů jsme si pravděpodobně každý odnesli něco jiného, ale každý z nás během nich zažil mnohokrát známý „aha“ efekt – ano, toto je přesně moje bolavé místo, s tím můžu něco dělat. A hlavně nás už během kurzů přiměl o nově nabytých poznatcích nejen přemýšlet (a potom nic neudělat), ale skutečně s nimi začít v praxi.

Max dokáže přimět i ty, kteří si o sobě myslí, že už žádné školení nepotřebují, k maximální soustředěnosti, přemýšlení o tom, kde je možné svou práci a sebe sama zlepšit a dokonce k domácí přípravě!
Dagmar Králová
Office Manager
Nemetschek Scia, s.r.o.
I had the pleasure to be trained by Tomas and it was a thrill to go through his program. He is a very good presenter, a great trainer and excellent in bringing in examples from real life in the training programs and thereby making them very relevant and targeted to his audience. I would recommend anyone who has a chance to go through his training programs to take it. You will learn something new, be challenged and get very good value for your money. I would be happy to go through any of his trainings again and to recommend him anywhere around to friends and business colleagues.
Birger Husted
Pokud Vás moje nabídka služeb zaujala
Kontaktujte mě